Загрузка

Робота телевізійного каналу. Погляд зсередини. Частина 1 (відеомонтажер)

Так сталося, що на каналі звільнили людей, які керували ефіром. І попросили мене зайняти це місце. Знав я про ефірне мовлення приблизно нічого. Сів я в ефірну студію і почав знайомитись з документацією, програмою, в якій збирається мовлення, з умовами ліцензії тощо.

Ситуація вийшла наступна: плейлист був складений до 15:00. Тобто в 15:00 ефірне мовлення зупиняється. Роби що хочеш, але мовлення зупинитись не повинно.

Виявилося, що все мовлення зводилося до того, що за допомогою спеціальної програми під Windows складається послідовність відеофайлів. Основний функціонал цієї програми полягає у зручному створенні цілодобових плейлистів. А також перевірка на цілісність файлу, щоб він не збоїв, коли почнеться відтворення. Тобто одна програма Play Out, яка керує плейлистами, і друга – відеоплеєр, яким керує Play Out. Також весь цей функціонал автоматично дублюється на резервному сервері. Якщо відмовить основний, то вручну можна перевести на допоміжний, поки там усувається проблема. Наприклад, потрібно перезавантажити комп’ютер, почистити його тощо. Все це йде через невеликий режисерський пульт.

Основна його мета – вибрати джерело сигналу мовлення: перший сервер, резервний другий і окремо прямий ефір. Ефірна студія знаходиться поруч з основною студією АСБ — апаратно-студійний блок. Можна спілкуватися з режисером через мікрофон і навушники, але в основному з якоїсь причини це спілкування відбувалося по повітрю. Основна мета цього спілкування – синхронізація прямих ефірів з плейлистом.

Але на цьому проблеми роботи програмного директора не обмежилися. Виявилося, що крім усього цього потрібно було стежити за змістом та мовою мовленого контенту, щоб вписатися в концепцію ліцензії. Тобто, наприклад, у добу має бути не менше 5 годин новинних передач, 3 години науково-просвітницьких, 1 година дитячих, 1 година спортивних і т.д. У ліцензії все це прописано, для кожного каналу своя концепція. Українською мовою передачі мають іти з 7-00 до 22-00, власний контент (створений каналом) має бути не менше 5 годин на добу та інші умови.

Все це має оформлятися відповідними документами на кожну добу вперед зі списком мовлення програм. Плюс треба складати програму на наступний тиждень, щоб вона могла публікуватися в газетах, інтернеті та телетексті (на кожному сучасному телевізорі є відповідна кнопка).

Треба слідкувати за тим, щоб весь ефір записувався на окремий сервер.

Спочатку у мене очі розширилися, але потім на допомогу мені прийшов EXCEL зі своїми макросами. На щастя з Play Out був простий експорт. Загалом, мені вдалося налагодити роботу і замінити двох людей, які там працювали до мене. І після.

Думаю, основні моменти ефірного мовлення я розповів. Далі я перебрався в АСБ, де порацював абсолютно на всіх робочих місцях. У наступній статті розповім про цей досвід.

Робота телевізійного каналу. Погляд зсередини. Частина 3 (АСБ – апаратно-студійний блок) ->